Velká činka

Olympijská osa je nejikoničtějším kusem vybavní v kontextu silového tréninku. Má dokonale ergonomický tvar, takže umožňuje zvedání maximální zátěže ergo nejvyšší přetížení pohybového aparátu - což je základ pro sílu, silovou vytrvalost, výbušnost a taky nabírání svalů. 

 

Kromě toho se činka dá naložit prakticky na libovolnou váhu po minimálních váhových krůčcích - což je zase důležité pro dlouhobý silový rozvoj a design tréninkového plánu dle principu progresivního přetížení.

 

Činka je základním vybavením každé rozumné tělocvičny, protože efektivně odpovídá na otázky jako: Chcete být silní? Svalnatí? Houževnatí? Chcete udržet krok s dětmi? Odstěhovat skříň? Zbavit se bolavých zad nebo kloubů?

Oproti jednoručkám, kettlebellům a cvičení s vlastní vahou má činka výhodu ergonomie, variability zátěže a univerzálnosti použítí. Stačí jen trošku vyběhnout ze zažitých konvencí a i velká činka vám dovolí pracovat na aktivních rozsazích pohybu a dodá nový život vaší páteři.

Seminář trvá pět hodin a je určen pro začátečníky, kteří chtějí s činkou trénovat sami - ale i pro pokročilé, kteří si chtějí vylepšit techniku a zasadit hlavní principy do širšího kontextu. Kapacita je 10 účastníků.

TERMÍNY

  • 22. ledna 2022

1. Benchpress: Nejlepší tlakový cvik na rozvoj hrudníku. Síla, objem, silová vytrvalost. To vše v návaznosti na správný programing vám nabízí tenhle nejikoničtější cvik všeho fitnessu.

 

2. Tlak nad hlavu: Dle mnohých nejdůležitější tlakový cvik pro většinu cvičenců se skvělým přenosem do běžného života. Bez opory lavičky musíte udržet celé tělo zpevněné pod činkou zatímco cvičíte jeden z nejzákladnějších pohybových vzorců.

 

3. Pendlay row: Nejlepší varianta veslování s činkou. Buduje svalstvo horních zad, výbušnost, sílu úchopu a z nabízených variant je nejšetrnější k tak snadno přetížitelným bedrům.

 

4. Dřep: Všelék. Jeden ze základních pohybových vzorců, jeden z nejkomplexnějších cviků, které budou mít největší přenos do většiny sportů a lidských konání. Proto se pro jistotu podíváme na hned dvě varianty.

 

5. Mrtvý tah: Ano, i mrtvý tah je jeden ze základních lidských pohybových vzorců. Zeptejte se powerlifterů a strongmanů a řeknou vám, že právě mrtvý tah je to nejpřímější vyjádření síly. Konečně zvednout něco bezpečně ze země je velmi zásadní pro lidskou existenci a když to svedete dělat bezpečně, můžete zvedat hodně!

 

6. Jefferson curl: A z úplně jiného soudku... skvělý protahovací cvik, který vám protáhně celý zádový svalový řetězec, naučí vás pracovat s celou svou páteří obratel po obratli a pomůže d zatuhlých hamstringů.