Kurz domácího koulení

Kettlebell neboli železná koule je ultimátní tělocvična do ruky. Díky svému unikátnímu tvaru umožňuje kettlebell jednak provádění tzv. balistických cviků (swing, přemístění, trh), ale také držení se zápěstím v neutrální pozici, která lépe rozvíjí stabilitu ramen a trupu.

Seminář trvá pět hodin a je určen pro začátečníky, kteří chtějí s koulí trénovat sami - ale i pro pokročilé, kteří si chtějí vylepšit techniku a zasadit hlavní principy do širšího kontextu. Kapacita je 15 účastníků.

TERMÍNY

  • 9. ledna 2022
  • 6. února 2022
  • 6. března 2022
  • 20. listopadu 2022

Na semináři se naučíte brániční a silové dýchání, které je předpokladem pro jakoukoli formu silového tréninku. Osvojíte si také hlavní principy rozvoje síly a kondice a naučíte se také základní cviky s kettlebellem:

 
  1. Mrtvý tah: chleba s máslem silového tréninku, který vás učí zvedat těžké věci ze země a posiluje nohy, zadek a záda.
  2. Swing: střed kettlebell vesmíru a cvik "hodně muziky za málo peněz". Buduje železná záda, nekonečnou kondičku a rozpouští tuk jak horká pánev máslo.
  3. TGU: oldschool cvik, který opravuje ramena, vyrábí neprůstřelná břicha a učí vás, jak zpevnit celé tělo pro nový level síly. Cvičte swing a TGU a máte z 90% splněno.
  4. Goblet dřep: školka, kterou musíte projít před serióznějším dřepováním. Rozvíjí mobilitu kotníků a kyčlí, opravuje kolena, posiluje břicho a učí vás principy správného provedení dřepu.