Pro holky: 10 vychytávek, jak bejt ready 10 min po tréninku

Znáte to, po tréninku až na pár vyvolených nadlidí, co je porodili jednorožci, vypadáme všichni jako Vítězslav Jandák. Kluky to netrápí, ale nás holky jo. Navíc se pak třeba stane, že prostě nestíháme hodit sprchu a máme jen pár minut na rychlej tuning. Tak co s tím?

 

Mia

Po ranním tréninku rychle přepudrovat nos a šup do práce!

1. Voděodolná řasenka

Namalovat ideálně už před cvičením. Nerozteče se, nebude štípat do očí, nebudete vypadat jako panda. Win!

2. Bezoplachovej kondicionér

Pokud vám náááhodou zbyde čas na sprchu, ale jen třeba minuta, rychle našamponujte vlasy a čau. Pak do nich za běhu napatlejte bezoplachovej kondicionér, třeba od český značky Bione, kterej vyrobí zázrak. Vlasy během schnutí udělaj PUF! a všichni muži hned budou stát ve vaší frontě.

3. Do culíku

Culík při cvičení je základ. A víte, co je dobrý? Že když se vám zpotí vlasy, můžete je v culíku nechat a třeba jen rychle vyfénovat vlhký kořínky vlasů. Pak rozpusťte. Budete mít háro jak Bonnie Tyler.

4. BB krém

Nezkoušejte si po cvičení na obličej plácat make-up. Je moc těžkej, navíc jste se zahřály a rozšířily se vám póry, takže ten parchant vám pleť akorát zanese. Zkuste lehčí BB krém.

5. Lycra

Aby to po cvičení bylo o něco jednodušší s tělesnou úpravou, zkuste pocení předcházet. Cvičte v oblečení, který je vyrobený ze savých materiálů jako například lycra. Vyhýbejte se polyesteru, to je něco jako plíštěnka. Nesaje a nevětrá.

6. Pět minut

Po tréninku se na pět minut v klidu vydýchejte. Tělo se hodí do normálnějšího módu, zmírní se tep a zmenší se jeho teplota. Ať totiž do tý doby děláte cokoliv, pořád ještě je všechno rozjetý na plný koule (sic!) a potíte se a potíte.

7. Vysoce absorpční ručník

Tahle osuška vlastně nevypadá jako osuška, je to taková zvláštní deka z mikrovlákna. Ale kouzelná – saje vodu jak blázen. Utřete se s ní a jste suchý. Zázrak!

8. Dětské utěrky

Byly vyrobený na dětskou prdelku a tak si s nima můžete utřít cokoliv a víte, že se neosypete. Jsou ideální pro ty, co spěchaj a nemaj čas si ani opláchnout zpocenej krk a podpaží.

9. Suchej šampon

Holčičí nejlepší kámoš, hlavně v ty dny, kdy sme líný vstát o deset minut dřív a umejt si hlavu. Čili na skoro všechny dny. Vlasy s nim nikdy nevypadaj tak skvěle jako s tim opravdovým, ale lepší aspoň o trochu mastnoty míň a hezká vůně, než háro, ze kterýho by se dal stáčet olej na smažení, že jo.

10. Sprej na ksicht

Na osvěžení, když vybíháte z gymu, ještě furt z vás leje, protože vás někdo nepříčetnej nechal dělat 50 angličáků na konec, a do toho je venku 40 stupňů ve stínu. My prostě budem hezký a fresh, protože máme koule.