Pavel Tsatsouline: Buď především silný!

Zhruba dva měsíce zpátky oznámil Chief Pavel Tsatsouline svou rezignaci z RKC – od té doby to v celé komunitě hlasitě vřelo v očekávání, co bude dál. Jen pár zasvěcených (Seniors a Masters team) znalo podrobnosti, ale oficiálně nebylo nic potvrzeno. Až včera: Pavel společně s dalšími Senior a Master instruktory (mezi jinými Dave Whitley, Mark Reifkind, Mark Toomey, Peter Lakatos či Tommy Blom) zakládá novou organizaci s názvem StrongFirst. Primární zbraní StrongFirst i nadále zůstává kettlebell, nicméně paletu svého arzenálu obohacuje o kurzy posilování s vlastní vahou či velkou činkou, na tyto se můžete v brzké době těšit i v ČR!

Pavel Tsatsouline: Strong First

Úvodní zpráva Pavla Tsatsoulina:

Můžeš být kýmkoli chceš. Válečníkem. Atletem. Tvrdým chlapem nebo ženou připraveným poprat se s čímkoli, co život přinese. Ale v první řadě musíš být silný.

Profesor Leonid Metvejev kategoricky prohlásil: „Síla je základ rozvoje dalších fyzických zdatností“. Je přednější než cokoli jiného: vytrvalost, flexibilita, atd.

Dokud jedinec nedosáhne „vstupní úrovně síly“, tedy striktního vojenského tlaku se svou vlastní váhou pro pány či striktního přítahu pro dámy, není pro zdravého sportovce ospravedlnitelná jiná priorita než síla.

Díky vědě i zkušenostem víme, že žádný atlet, který nemá vybudovaný silový základ nedosáhne svého potenciálu – to platí i pro ultra-vytrvalostní sporty.

Sílu přirovnávíme ke sklenici, která může být naplněna dalšími vlastnostmi. Čím větší sklenice, tím větší vytrvalosti, sportovní zdatnosti, váhového úbytku, atd. lze dosáhnout.

Buď tím, kým si vybereš být.

Ale především buď silnýBE STRONG FIRST!

Navštivte oficiální Facebookovou stránku Strong First a dejte jí palec nahoru: https://www.facebook.com/bestrongfirst!

Síla je schopnost