KB5 Challenge: Ve vyrovnaném souboji urval Kučera 2. místo

Svůj svátek mají ženy, děti, matky, váleční hrdinové nebo studenti. Sobota 6. 4. 2013 byla svátkem železa, síly a pohybu. Dámy a pánové ze škol silového a kondičního tréninku Železná koule, KB5 a Funkční trénink si to v rámci soutěže KB5 Challenge rozdali v pěti silových disciplínách: striktním jednoručním vojenském tlaku, jednonohém dřepu s kettlebellem, tureckém vztyku, taktických shybech na hrazdě a v kettlebell snatchi.

Franta Kučera z Železné Koule po tvrdém boji nakonec druhý

Franta Kučera z Železné Koule po tvrdém boji nakonec druhý

V kompletní pánské Challenge (startovalo se také v jednotlivých disciplínách) soutěžili tři zástupci Železné koule (Franta Kučera, Petr Medek a Ondra Tichý) a borec z KB5 Adam „Kain“ Nikrýn – všichni ve váhové kategorii nad 60 kilo.

Celá soutěž trvala více než šest hodin, kromě perfektních silových výkonů předvedli všichni závodníci a závodnice také pevné nervy a statečně závodili nejen s ostatními, ale také s únavou. To se projevilo především v TGU, které bylo na programu po pistolích a tlacích. Koordinačně a silově náročné TGU bylo snad nejzrádnější disciplínou, která rozhodně nic neodpustila. V mužské kategorii padla Bestie, tedy 48 kg kettlebell, ale ani dámy, které se zvedly s 28 kg kettlebellem, rozhodně ostudu neudělaly!

Franta s Kainem sváděli celou dobu lítý a vyrovnaný boj: oba dali na pistoli, tlaku a TGU 40kg, Franta vyhrál ve shybech, takže nic nebylo rozhodnuto až do závěru klání – pětiminutového snatch testu. Ten nakonec o devět snatchů vyhrál Kain a stal se tak vítězem pánské kategorie prvního ročníku KB5 Challenge. Třetí místo obsadil náš závodník Petr Medek.

Podívej se na fotky z akce na naší Facebook stránce!

Ve všech disciplínách byli diváci svědky nejen úctyhodných nazvedaných tonáží, ale také perfektní techniky zdvihů. Především dámská TGU byla čistým Kalos Sthenos! Osobně jsem byl velmi potěšen, že i v soutěži zůstala kvalita pohybu stále na prvním místě.

Všem účastníkům skládám respekt za perfektní výkony. Sláva vítězům a čest poraženým!

Bivojovi Kanci z Hardstyle Gymu

Bivojovi Kanci z Hardstyle Gymu