Girevici z Hardstyle Gymu: Jirka „Štaflík“ Šmoldas

 

 SMOLDAS

 

 

„Buďte lepší a krásnější!“

 

Štaflík, vášnivý milovník burgerů (s vyjímkou chickenburgeru) a Červeného trpaslíka přišel mezi nás, hardstylery v březnu 2013. Rád o sobě říká, že po téměř roce a půl pravidelného trénování je silnější a krásnější, což evidentně zapůsobilo i na pár Jirkových kamarádů, kteří se k nám postupně také přidali.

Ačkoli si pochvaluje znatelné běžecké pokroky (měřeno v jednotkách č/km = čásek na kilásek), pravidelně musíme řešit jeho stížnosti a žádosti o proplacení účtenek za oblečení. Že prý je mu kvůli Železné kouli všechno velké, a do oblečení tak musí investovat více než kdy dříve. Tyto žádosti samozřejmě vždy odmítneme s odkazem na předběžná ujednání znemožňující pozdější reklamace. Štaflík pak obvykle pohrozí upuštěním koule na zem, které nevyhnutelně končí proděravělým tatami, pak se ale rozhlédne po kolektivu jeho milovaných spolukoulařů, zhluboka se nadechne, kouli klidně položí a s úsměvem cvičí dál.

Co Tě k Železné kouli přivedlo?

Prvotní impuls přišel, když jsem viděl lidi dělat věci, které jsem sám nezvládnul, a přitom mi připadalo, že bych je zvládnout měl. Například 10 kliků, nebo pár přítahů. Trávil jsem spoustu času za počítačem, cítil jsem se zkřehlý a při pohledu na klikující lidi takhle maličký.

Tak jsem si řekl „Stop!“ a společně se svým spolubydlícím Zajdou jsem začal chodit na Krav Magu. Po 5 měsících tréninků jsem pořád nepociťoval takový pokrok, jaký jsem si představoval, chtěl jsem víc.

Hardstyle gym Železné koule se nachází na stejné adrese jako tělocvična Krav magy, tak jsme se dozvěděli o kettlebellu a rozhodli se zajít na seminář Enter The Kettlebell.

Pak přišla fáze, kdy bych měl uplatnit to, co jsem se dozvěděl na semináři a cvičit doma podle manuálu, který jsem na ETK dostal. K Vánocům jsem od rodičů dostal nějakou trapnou plastovou 14kg kouli, ale vždycky jsem si našel dobrou výmluvu, proč necvičit – moc tvrdá podlaha, bolavé koleno, migréna…

Tohle evidentně nemělo smysl. Potřeboval jsem motivaci, něco, co by mě donutilo makat pravidelně, a proto jsem se přihlásil do pravidelných tréninků.

Splnila se Tvá očekávání?

Naprosto a vlastně ještě víc. Nikdy jsem nebyl vyloženě sportovní typ a začátky pro mě byly hodně krušný. Zjistil jsem, jak jsem marnej, nic mi nešlo…Ale pak jsem se začal zlepšovat. Vůbec mě nenapadlo, že za blbej rok a půl na tom budu tak, jak na tom teď jsem.

Na jaký svůj výkon jsi nejvíc hrdý?

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že zvednu 40kg na TGU, tak se upřímně zasměju. Kdyby mi někdo řekl, že se 10x přitáhnu na hrazdě, tak už brečím smíchy, a kdyby mi někdo navíc řekl, že bez jakéhokoli běžeckého tréninku uběhnu 18,5 kiláků tak smíchy umřu.

Proč by měli lidé začít cvičit s Železnou koulí?

Aby byli lepší, silnější a krásnější!

 

Podívej se, jak to vypadá, když Jirka začne mávat koulí:


 

Chceš být taky krásnější a silnější? Přidej se k nám!

 

Otvíráme nové třídy v Praze, Brně, Berouně a Mladé Boleslavi !