6 tipů na dárky

Jestli lovíte dárky na poslední chvíli, tak mám pro vás pár tipů. Předem musím upozornit, že vlastně články s tipama na dárky moc nemusím, protože jsem totální master dávání dárků, miluju to vymejšlet a miluju je dávat.

Vždycky se zamyslím, co by dotyčnýmu udělalo radost, vymyslím super dárek a koupím. Nejsem takovej ten typ, co před Vánocema prochází nákupákem, něco vidí a řekne si: „Jé, to by se mohlo líbit tátovi!“

Takže i tipy, který vám dneska dám, budou dost možná pro většinu lidí úplně mimo mísu. Jenže mně se letos v inboxu objevilo neskutěcný kvantum zpráv typu: „Brácha cvičí, neporadil bys, co mu mám koupit?“ nebo „Chci koupit babičce kettlebell, poradíš mi jakej?“

Tak jsem si řekl, že to prostě hodím na náš blog.
Spíš než tipy na dárky jsou to vlastně věci, co mě za poslední rok zaujaly a myslím si, že by někomu mohly udělat radost.

Tak jdem na věc.

Kettlesobi

Kettlebell

Jestli chcete znát můj skromnej názor, tak koupit někomu kettlebell je podle mě docela blbej nápad. Nebo takhle, pokud máte ve svém okolí někoho, kdo doma pravidelně cvičí, chodí na kolo nebo běhat, pak je to asi docela ok. Ale jinak bych se na to spíš vybod.

Jednak proto, že už jsem viděl spousty lidí, co jim někdo dal kouli darem nebo si ji i koupili sami – a pak se jim na ni doma akorát prášilo, protože se ke cvičení sami nedokopali a navíc vlastně ani pořádně nevěděli, co mají cvičit.

A druhej důvod je ten, že vlastně nemůžu úplně doporučit nějakou konkrétní značku, která se prodává v ČR. Ty dobrý kettlebelly, co mám prověřený, se tu neprodávají a s těma, co se tu prodávají nemám úplně zkušenost…

Pokud byste přecejen někomu kouli koupit chtěli, tak jsem kdysi sepsal takovýho malýho nákupního rádce. Najdete ho na našem Facebooku: Jak vybrat kettlebell?

Daleko líp ale uděláte, pokud dotyčnému darujete nějakou formu cvičení v Kouli:

Voucher do Koule

Existuji v podstatě čtyři způsoby, jak se u nás dá trénovat:

1) Skupinové tréninky
Skupinové tréninky probíhají každý den krom soboty, časy a dny si můžete vybrat, jak se vám to hodí, cvičit se dá dvakrát, třikrát nebo čtyřikrát týdně. V skupinách je kolem deseti lidí, každý má svůj tréninkový plán a cvičí to, čemu odpovídá jeho úroveň a požadavky a trenér tam mezi všema běhá, kontroluje, opravuje, pomáhá.
Voucher si u nás můžete koupit na měsíc nebo na tři. K dostání jsou na recepci obou našich pražských gymů (Národka a Holešovice).

Střihni si trénink v Kouli

2) Amazing 12
Intenzivních 12 týdnů, cvičí se pětkrát týdně a kromě cvičení kecáme lidem i do jídla. Je to dost náročný, ale výsledky stojej za to.

Můžete to dát někomu, kdo potřebuje fakt změnu, nebo někomu, koho nemáte moc rádi. Další turnus startuje 15. ledna, ale už máme jen poslední tři místa v ranních třídách v Holešovicích.

Víc informací najdete na amazing12.cz a kdybyste někoho chtěli obdarovat, napište na info@zeleznakoule.cz.

3) Seminář
Tohle je podle mě nejlepší varianta. Semináře děláme jednou měsíčně (teď budem‘ asi trochu víc, budem‘ mít nový semináře), trvá to pět hodin a má to konkrétní téma: základní cviky s kettlebellem, pokročilý cviky, základy s činkou plus připravujem spoustu dalších témat.

Obdarovanýho k ničemu nezavazujete, prostě si vybere termín, který se mu hodí a přijde si na pět hodin zacvičit.
Voucher je k mání na recepcích, stejně jako vouchery na skupinovky.

4) Soukromé lekce
Pokud byste někomu chtěli darovat soukromku se mnou, někým z našich úžasných trenérů nebo Honzou Charamzou, napište na info@zeleznakoule.cz a poladíme to.

 

Jan Charamza

Toto je Jan Charamza

Fitbit náramek

Tohle je celkem fajn věc pro lidi, co cvičí, nebo se trochu zajímají o svoje tělo, případně by se chtěli začít trochu hýbat.

Měl jsem od Fitbitu náramek Alta HR, takovej jednoduchej, silikonovej, s malým displejem, decentní. Teď mám jejich nový smart watch Ionic, protože jsem chtěl nějaký smart watch vyzkoušet a přestože jsem totální Apple ovce, Apple Watch se mi brutálně nelíběj‘.

Oba ty náramky měří tep, počet ušlých kroků denně, kvalitu spánku, spálené kalorie, uraženou vzdálenost, plus dokážou notifikovat smsky a hovory (což jsem ocenil třeba teď na horách, telefon jsem neslyšel a necítil, ale hodinky jo) a taky jsem si strašně zvykl na ranní buzení vibracemi na zápěstí. Do Ionicu se navíc daj narvat různý aplikace, používám třeba timery a stopky na cvičení.

Navíc si v aplikaci v telefonu nastavíte počet kroků, který chcete denně ujít a náramek vás šikanuje, abyste se šli projít a chválí vás, když ten denní cíl splníte.

Přestože jsem byl vždycky k podobným věcičkám dost skeptický, Fitbit jsem si celkem oblíbil a můžu doporučit.

Fitbit Ionic

Lazzzy dupačky

Nejlepší investice letošního roku! Dobře, dělám si trochu prdel, ale dupačky od Lazzzy úplně miluju. Byl jsem s nima letos dvakrát v Norsku, na horách v Itálii a Francii (tam jsem je dokonce provětral i na prkně) a jsou ideální třeba na dlouhý cesty autem nebo zimní sezení u Playstationu. Mají skvělej matroš, bezva střih, je v nich teplo a jsou pohodlný jako prase! Navíc mají i super designy.

Od Lazzzy tenhle nápad obšlehli konkurenti Skippy, ale ty maj imho střih úplně na pytel.

 

Radar v dupačkách

Radar v dupačkách

Předplatný Levelu

Level kupuju od února 99 a od tý doby jsem si ho vždycky chtěl předplatit. Akorát mi bylo 11 a měl jsem každej měsíc tak maximálně to kilo na jedno číslo.

Level pak nějakou dobu nevycházel, ale před asi čtyřma rokama to ta stará parta z redakce (v mezičase začali dělat herní server Games.cz) opět hecla a začala Level vydávat v printu.

Dneska je tam vlastně docela málo recenzí, ale o to víc témátek, názorů, glos a rozhovorů, to všechno od největších herních veteránů v Čechách: Petra Poláčka, Pavla Dobrovskýho, Lukáše Grygara, Martina Bacha, Honzy Olejníka, Dana Vávry a samozřejme Drakena (byť ten si víc hraje s 3d tiskárnama než na kompu).

Pokud máte ve svým okolí blázna do her ve věku 25-40, předplatný Levelu mu udělá fakt radost. Teda pokud to není Skórkař… K předplatnýmu navíc dostane cool triko s nápisem „NESTÁRNU – LEVELUJU“.

Level triko

Tandemový seskok

Říká se, že největší radost člověku udělá dárek, který sám vyrobí. Bullshit! Největší radost člověku udělá, když ho necháte vyhodit z letadla ve čtyřech kilometrech.

Ale vážně, zažil jsem spoustu lidí, co si skočili tandem – a i když měli největší strach z výšek v historii strachu z výšek, byl to pro ně silnej emotivní zážitek na celej život (navíc vám to natočej na kameru). Garantuju vám, že když někomu dáte tandem, bude to půlhodina, na kterou nikdy nezapomene.

Tip na konkrétní drop zonu vám asi nedám, nemám zkušenost se všema a každá má svoje pro a proti. Třeba v Příbrami je rychlý letadlo, ale zase v Novým Městě nad Metují, kde jsem dlouho skákal, je skvělá krajina. Víceméně se nedá úplně šlápnout vedle, bezpečná je to všude 😉

Radar a kámenůžky